Meie lugu

Oleme siin suuresti jaganud meie tegemisi Militaristi ja MilPoe valdkonnas. Tutvustame teile ka kaadritagust jõudu, kes igapäevaselt näevad vaeva, et tuua lähemale Eesti militaarajalugu ja edendada Militaar-, Matka- & Vabaajakauba tarvete poodi

Meie kamp koosneb 6 liikmest pereisa Aigar (26) ja pereema Mari-Ann (23), kaks tütart; 3 aastane Martha-Adele ja 1 aastane Marite. Lisaks on meil ka 2 karvast sõpra kass Batman (omadele Pätu) ja väike koerapoiss Chuck. Militarist lehega alustades 2019 aastal olime vaid üks lihtne Eesti paar, kes huvitusid mahajäätud militaarrajatistest ning armastasid metsaelu. 

Aigar, Mari-Ann, Marite ja Martha-Adele

Chuck
Pätu

Lastelgi on veres metsa elu armastus kuigi hetkel on nad veel väikesed kuid juba on näha silmis seda rõõmu kui on taas aeg sammud seada metsapoole või minna istuda lõkkeääres ja nautida koos seda, mida loodus meile pakub.

Issi suur abiline aitamas puid teha

Martha on meil alati abis, ükskõik mis me ka ette ei võtaks. Nii jääb külge kõik metsatarkus ja oskus töötada ka natuke teravamate esemetega.  

Martha ja Aigar valvamas nii lõket kui ka sööki

Veel kahekesi Saaremaad avastamas

  Hakates koos 2019 aastal suuremalt ringi kolamas ja otsima infot ning pilte saime aru, et ei ole kohta, kus oleks kõik ühes kohas. On infot aga see on erinevates raamatutes, foorumites, artiklites laiali. Sellest sündis idee luua omale kaart, kuhu märgime käidud kohad ning ka kohad, millest teame ja mida veel soovime külastada. Kaart aina kasvas ja kasvas ja ühel hetkel leidsime, et miks mitte teha see kaart avalikuks. Seega hakkas Aigar arendama meie veebilehte, kuhu kõik meie tegemised ja pildid üles laadida. Sellest hetkest hakkasime veebilehte kui ka sotsiaalmeediat edasi arendama. Käisime koos seiklemas erinevates kohtades. Algul oli lihtne, sest kahekesi sai võtta ette kõik kõrgused ja tunnelid kuni Mari-Ann jäi ootama meie esimest last. Aga ei jäänud ka siis meie kolamised tegemata, saab ka suure kõhuga kenasti kolatud ja tegutsetud, lihtsalt lõpupoole ei olnud see nii lihtne kui varasemalt. 

Kuni Mari-Ann kasvatas kõhus beebit, kolas Aigar rohkem kõrgustes ja jalutas kohtadesse, kuhu enam autoga liikuda ei olnud võimalik. Lõpuks kui juuli 2020 sündis meie pisike Martha-Adele ei jäänud ka tema seiklustest ilma. Martha kõhukotti ja olimegi valmis rännakuteks, loomulikult ei saanud me teda võtta päris kõikjale seega tuli appi meile vanaema, kes elab meile üsna lähedal ja temal ei olnud probleem pisikese preiliga tegelemast, kuni me “laadisime oma akusid” mööda rajatisi kolades. Sama seikluse on teinud läbi ka meie teine preili, kes sai seigelda nii kõhus olles kui ka kõhukotis.

Kõik koos metsas pole lihtne kuid see on omamoodi lõbus kõigile

Selle kamba kõrvalt teeme ka oma igapäeva tööd, et saaks ikka arendada üha rohkem meie ettevõtet ja MTÜ-d. Meie e-pood kasvas välja Militaristi lehest, kus hakkasime müüma meie oma logodega särke ja erinevaid komplekte (meditsiini, ellujäämis, tuletegemise jne.) et rahastada meie portaali edasi arendamist. Lõpuks aga kasvas pood nii suureks, et nägime vajadust militaarportaal ja E-pood üksteisest eraldada. Seega lõime E-poe brändi MilPood, mis tegeleb Militaar-, Matka- & Vabaajakauba müügi, rendi ja hooldusega. Tänaseks oleme loonud laialdase partnervõrgustiku välismaa hulgimüügi firmadega, et saaksime pakkuda kvaliteetset kaupa mõistliku hinnaga. Meie tootevalik algab sideme rullist kuni kvaliteetsete nugadeni, mida mujal Eestis ei leidu. MilPoe tuludest toetame MTÜ Militarist tegevust, et militaarportaal Militarist jõuaks kasvada. Militaristi arendus toimub siiani meie endi rahast ja vabast ajast, tulevikus loodame leida rahastust meie idee toetajatelt. Seega võtab hetkel meil arendamine pisut rohkem aega, sest kõige muu kõrva on meil 2 last, kes soovivad ka õhtuks oma emme ja issi tähelepanu.

Kogu meie tegevuse juures on suurimaks sooviks tuua kõigile vabalt kätte saadavaks meie riigi (nii vaba kui okupeeritud) militaarajalugu nii oma võlus kui ka valus. Tänaseks on saanud hulga tööd tehtud pigem nö. kaadri taga ehk pildistamised ja andmete kogumised, mida hakkame järk- järgult lisama oma veebilehele ning sotsiaalmeedia kontodele. Aitäh teile, kes olete meie tegemisi juba toetanud ja jälginud, lähme siit 100ga edasi!


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Natsi-Saksamaa korraldatud holokaust 

Järgmine

Jaga seda artiklit